29 Aralık 2020 - 22:58

Psikologlar ile Online Görüşmek Gerçekten Etkili mi?


Online terapiler ile destek bulmak mümkün mü? Sorusuna yanıt vermeden önce online terapinin ne olduğunu anlamamız çok önemli.

Online Terapi Nedir? 

Aslında çok basit. Psikologlardan alınan dijital hizmete "online terapi" deniyor :) Yani, telefon, tablet yada bilgisayarınızı kullanarak psikologlar ile görüşerek aldığınız desteğin adıdır online terapi. Ve, fiziksel terapilerden neredeyse hiçbir farkı yoktur. Online terapilerin fiziksel alınan terapi hizmetlerine göre daha uygun fiyatlı olduğunu söylemekte mümkün. Fiziksel görüşmelerde psikoloğa ulaşmak için çektiğiniz yol ve kaybettiğiniz zamanda hesap edildiğinde aslında online terapiler bir nimet :) 

Online Terapi Nasıl Yapılır?

 Edvays'taki uzmanlar gerçek diplomalı psikologlardır. İstediğiniz uzmanı seçer ve istediğiniz tarihe randevu alırsınız. Aslında hepsi bu kadar basit.

  1. Görüşmek istediğiniz psikoloğa karar verin. Online psikologları görüntülemek için buraya tıklayabilirsiniz.
  2. Kaç dakika görüşmek istediğinize karar verin? 25 Dakika mı 55 dakika mı ? Eğer kiminle görüşeceğinize karar veremediyseniz farklı uzmanlardan 25 dakikalık randevular alabilir ve karar verme sürecinizi hızlandırabilirsiniz.
  3. Görüşme tarihinize karar verin ve randevunuzu alın.
  4. Görüşme tarihiniz geldiğinde görüşmeye katılın Psikoloğunuz karşınızda!

Online Terapi Başlamadan Önce Hazırlığınızı Yapın

Çekinmenize ve utangaç olmanıza hiç gerek yok. Yaşadığınız problemi en ince ayrıntısına kadar anlatmanız çok önemlidir. Bunun için utangaç olmayın. Verimli bir görüşme olabilmesi için daima açık olun. Görüşme başlamadan önce kendinize ufak notlar alabilir ve görüşme esnasında bu notlardan yararlanabilirsiniz. 

Online Terapiler Yararlı mı ?

Online terapi destekleri yüz yüze gelme çekimserliği yaşayan bireylerden yaşadığı yerin kaliteli ve kendisine iyi geldiği profesyonel terapisti bulamayan bireyler için oldukça iyi bir fırsattır. Bulunduğunuz konum önemli olmaksızın, yaşadığınız psikolojik prbolem ile başa çıkma becerisini kaybetmeden bu görüşmeler sayesinde kazanabilirsiniz. Bu görüşmeler uygun fiyatlar ile sunulduğu için sizlere maddi açıdan zarar vermez. Ayrıca istediğiniz terapist ve psikoloğu seçme şansına sahipsiniz. Bedensel olarak engel durumu olan bireyler için yine salgın sürecinde oldukça iyi bir fırsat olan bu tedavi ve terapi yöntemi uzmanlar sayesinde değerlendirmeye alınıp sonlandırılabilir.

Yaşadığınız problemleri uzmanlara rahat bir biçimde aktararak, bu problemlerinizden kurtulup farkındalık seviyenizi yükseltip psikolojik sağlığınızı üst düzey yapabilirsiniz. Yaşanan psikolojik rahatsızlıklarda alanlarında etkili olan uzman terapistler vardır. Sizlerde online görüşmeler yaparak bu profesyonel hizmet sunan kişilere ulaşabilirsiniz.

Online terapi süreçleri ile psikolojik hastalıklar iyileşebilir. Fakat bazen nadir durumlar söz konusu olabilir. Özellikle ilerlemiş şizofreni ve intihar durumları gibi bireyleri derinden zedeleyen problemler zaman zaman online terapilere uygun görülmeyebilir.

Kategoriler: Psikologlar
  • Paylaş: