Mutsuz Çiftler

Yazar Emir Tufan Çaykuş
Tarih 05 Eylül 2020 - 23:24
Kategori Eğitim,Danışmanlık,Psikoloji,Ruhsal Bozukluklar

Kimse mutsuz olmak için bir birlikteliğe ya da evliliğe adım atmaz. Sağlıklı bir ilişki sonrası evliliğe adım atmak yapılacak en doğru adımlardan biridir. Partnerlerin birlikte geçirdikleri süre için de birbirlerini tanımaları ileride çıkabilecek sorunları engelleyecektir. Mutsuz bir ilişki çiftlerce çok rahat bir şekilde anlaşılabilir. En bilindik sinyalleri ise;

  • Sürekli kavgalar/tartışmalar
  • Konuşmadan, sesiz bir şekilde geçen zamanlar
  • Gerginlik ve huzursuzluk hissi
  • Çiftlerin duyarsız davranışları
  • Cinsellikle ilgili problemler’dir.


Bu ve benzeri sorunlar birlikteliği olumsuz etkileyecek dolayısıyla bireyler kendilerini istemedikleri durumları ve duyguları yaşar durumda bulacaklardır. Çiftlerin böyle durumlarda en çok yaşadıkları duygular ise çaresizlik ve suçluluktur. İletişimsizliğin sonuçlarından biri olan suçu sürekli karşı tarafta arama ise mutsuzluğa tuz biber olacaktır.
Çiftler bu gibi durumlarda ya kabul edip devam etmekte ya da bitirme kararı almaktadır. Eğer sizde birlikteliğinizde mutsuzsanız ve baş edemediğiniz sorunlar yaşıyorsanız sizleri bir uzmandan yardım almanızı öneriyoruz. Çift ve aile terapilerinde bu ve benzeri birçok benzeri problem irdelenerek çiftlere mutlu ve sağlıklı ilişkilerin kapısını aralamaktadır. (Çift ve aile terapistleri boşanma davalarından önce mahkemeler tarafından da önerilmektedir.)

Detaylı bilgi ve randevu için;
Dr. Emir Tufan Çaykuş