LAZERLE BİKİNİ BÖLGESİ BEYAZLATMA

Yazar Murat Kayaoğlu
Tarih 24 Eylül 2020 - 10:36
Kategori Genel Konular

Dış genital alana ( bikini bölgesi ) vulva denir. Östrojen ve güneş ışığının etkisiyle bikini bölgesi kararması, esmerleşmesi ve koyulaşması olabilir. Östrojen hormonu dış genital bölge üzerinde renk pigmentleri salgılayan hücreleri güneş ışığının etkisiyle harekete geçirir ve bikini bölgesi kararması ( özel bölge kararması ) oluşturabilir. Bunun haricinde;

-Gebelik

-Doğum kontrol hapları

-Polikistik over sendromu

-Genital bölgeye uygulanan lazer
epilasyon

-Hormonal bozukluklar ve cilt
hastalıkları

Genital bölgedeki deride
koyulaşmaya sebep olabilir ( bikini bölge kararması ).

bikini bölgesi kararması tedavisinde, lazerle bikini bölgesi beyazlatma en etkili yöntemdir

lazerle bikini bölgesi kararması tedavisi

Günümüzde lazer ile renk açıcı tedaviler; ‘özel bölge beyazlatma’, ‘renk ağartma’, ‘genital alan renk açma’ tedavileri uygulanabilmektedir. Lazerle genital alan renk açma ‘labial whitening’ veya ‘vulvar whitening’ olarak da bilinmektedir.

Özel bölge kararması olan bayanlarda tedavi yöntemleri arasında özel bölge beyazlatıcı krem kullanımı tek başına çare olmayabilir. Teknolojinin hız kesmeden ilerlemesi, genital bölge renk açma içinde yeni tedavi metodları gelişmesine sebep olmuştur. Bunların başında da cilt beyazlatma için uygulanan lazer tedavisi gelmektedir. Bikini bölgesi beyazlatma lazer ile yapılırsa tedavisi daha etkin ve daha kalıcı olmaktadır. Lazer ile yapılan cilt beyazlatma tedavisi cildin beyazlaşmasını sağladığı gibi ciltteki istenmeyen lekeleride tedavi eder. Sonuç olarak bikini bölgesi yapıların daha doğal bir görünüme kavuşturur. Bikini bölgesi kararması tedavisinde lazerle renk açma işlemi için genelde tek seans yeterli olur ama bazı durumlarda birden çok uygulama gerekli olabilir. lazerle renk açma fiyat bilgisi hastalığın derecesine göre değiştiği için muayene sonrası netlik kazanır.